Statek Tylov

Popis nemovitosti

Nabídka pronájmu Statku v Tylově u Rýmařova

Rodiště malíře GUSTAVA BRAUNERA
Statek pochází přibližně z roku 1796, kdy byl zdejší panský dvůr rozparcelován a rodina Braunerů získala objekt s číslem popisným 177. V tomto domě se v roce 1880 narodil slavný a uznávaný malíř Gustav Brauner, který studoval na Akademii malířských umění ve Vídni pod vedením profesorů Bergera, Eisenwengra a Schmieda. Maloval převážně akvarely, které vystavoval například v Opavě, Teplicích nebo Českých Budějovicích. Zúčastnil se taktéž mezinárodní soutěže o malbu opony národního divadla v Portugalském Lisabonu, kterou vyhrál.

ZACHOVALÁ PŮVODNÍ STODOLA
Na přední zahradě se nechází původní stodola statku. Střecha prošla rekonstrukcí, ostatní části stodoly jsou původní. Stodola vytváří nádherný pocit venkova a soukromí na přední zahradě statku.

REKONSTRUOVÁNO A NOVĚ VYBAVENO
Celý statek prošel v minulých letech zásadní rekonstrukcí a nabízí ubytování jak v prostorách v přízemí, ve kterých je zachován rys původního stylu a způsobu bydlení, tak ve dvou dalších nadzemních podlažích, ve kterých byly v minulých letech zcela nově vybudovány ložnice s citem pro zachování venkonvské atmosféry.

PŘÍZEMÍ
V přízemí se nachází velká společenská místnost s krbovými kamny, společná kuchyně, prostorná koupelna s WC, šatna a dva pokoje pro ubytování 7 až 10 osob. Společenská místnost je vybavena sedacím nábytkem, jídelními stoly se židlemi a k dispozici jsou různé společenské deskové hry včetně malé knihovny. Kuchyně je vybavena myčkou nádobí, indukční varnou deskou, horkovzdušnou troubou, mikrovlnou troubou, mycím dřezem, sadou nádobí pro přípravu pokrmů a lednicí s mrazákem. Koupelna s WC je vybavena sprchovým koutem, vanou, umyvadlem a koupelnovým nábytkem.

Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem z dřevěného masívu, pohodlnými novými matracemi a lůžkovinami. Vytápění přízemí je zajišťováno elektrickými sálavými panely a dvojicí kamen na dřevo.

PODKROVÍ - PRVNÍ A DRUHÉ PATRO
V podkroví se nachází nově vybudované ložnice, konkrétně dvě ložnice formou mezonetu nabízející ubytování pro 4 osoby a dále 4 samostatné ložnice (s kapicitou pro dva, pro tři osoby a dvakrát pro čtyři osoby). V podkroví se dále nachází společná plně vybavená kuchyně (indukční varná deska, mikrovlná trouba, horkovzdušná trouba, myčka, dřez, lednička s mrazákem, rychlovarná konvice) s jídelním stolem, společenské posezení s krbem, 2xWC a prostorná koupelna se sprchovým koutem.

Vytápění podkroví je zajišťováno pomocí elekrokotle nebo krbem na dřevo s rozvodem do radiatorů s možností regulace intenzity topení samostatně v jednotlivých ložnicích.

VELKÁ SPOLEČENSKÁ MÍSTNOST
Statek nabízí nadstandardní společenskou místnost o rozloze 60 metrů čtverečních s přímým přístupem do kuchyně a také na zadní zahradu. Je to skvělé místo pro posezení a pobavení všech hostů statku na jednom společném místě. Společenská místnost se navíc nachází v části statku, kde nejsou v blízkosti obytné pokoje a proto nejsou hosté v noci rušeni "životem" ve společenské místnosti.

ZAHRADA
Ke statku náleží zahrady o celkové ploše necelých 5 000 metrů čtvrečních s malým lesním hájkem nabízející naprosté soukromí a nerušený pobyt v přírodě. Na zahradě je k dispozici mimo jiné dětské pískoviště, dětská houpačka, houpací sítě pro děti i dospělé, posezení, ohniště, jezírko a řada odpočinkových míst, kde si každý najde ten správný čas na načerpání nové energie uprostřed přírody.

OKOLÍ
Okolí obce Tylov nabízí širokou škálu možných aktivit. Je tady ráj pro houbaře v okolních lesích, rybáře v nedalekém Tylovském rybníce, milovníky koupání v přilehlé přehradě Slezská Harta, koupališti Nové Pláni, případně Welness Centru v nedalekém Bruntále. V blízkém okolí se dále nachází například hrad Sovinec, Pradědova galerie Jiříkov nebo Rešovské vodopády. Milovníci cykloturistiky zde najdou velké množství cyklostezek, lyžaři naopak lyžařské areály Karlov a další. Samotné Jeseníky nabízejí široké možnosti pěších, cyklo i lyžařských výletů.

Pro více podrobností k jednotlivým doporučovaným výletům v okolí najdete v sekci hlavního menu:
Odkaz na menu - Zimní aktivity, Odkaz na menu - Letní aktivity

FOTO GALERIE STATKU
Celá foto galerie statku a zahrady je k dispozici v hlavním menu: Odkaz na menu - Galerie

Prostě ideální místo v podhúří Jeseníků pro letní i zimní dovolenou rodin s dětmi.