Statek Tylov

Zimní aktivity v okolí

Sjezdové lyžování

SKI aréna KARLOV
SKI aréna Karlov nabízí parádní lyžování v Jeseníkách. Na 1 skipas máte v Karlově pod Pradědem k dispozici až 12 km propojených sjezdovek všech obtížností. Kapacita lanovek a vleků překračuje 11 000 os./h. Specialitou je expresní 4sedačka, dlouhé rodinné sjezdovky, široké bezpečné svahy a největší areál pro večerní lyžování na Moravě.

Více informací včetně cen skipasů: ZDE

SKI areál KOPŘIVNÁ
SKI areál Kopřivná se pyšní absolutním technologickým klenotem, tou nejmodernější a nejbezpečnější odpojitelnou sedačkovou lanovku, kterou bylo možno na světě vůbec získat. Budeme Vás hýčkat. Nastupování nikdy nebylo tak komfortní, sedačka téměř zastaví, změří si vás a zvedací podesta i ty nejmenší vyzvedne do vyhřívaných komfortních křesel. Vysoko polstrované sedačky jsou kvůli protivětru ve značné rychlosti lanovky kryty "bublinou". Na první pohled však uvidíte tu nejzásadnější změnu už z dálky. Je to naše zbrusu nová "načervenalá" sjezdovka, kterou jsme po letech práce dokázali pro Vás vybudovat a tím zásadně zkvalitnit lyžování u nás. Ne, nepřidáváme žádná parkovací místa, a tak si můžete být jisti, že stejné množství spokojených návštěvníků se rozptýlí ve větším prostoru a každý si najde to své.

Více informací včetně cen skipasů: ZDE

SKI areál ČERŤÁK
Profil a šířka sjezdovek je ideální pro začátečníky i milovníky širokých oblouků a snowboardingu. Čeká vás zde pohodlná lanovka, velký dětský park s pojízdnými pásy, bistro a parkování zdarma přímo u sjezdovky. Možno je využít služeb lyžařské školy a školky. Půjčovna lyží a snowboardů Vás v případě potřeby vybaví potřebným vybavením. Parkování aut v areálu zdarma.

Více informací včetně cen skipasů: ZDE

SKI areál Stará ves u Rýmařova
Lyžařský areál v obci Stará Ves u Rýmařova, která je součástí chráněné krajinné oblasti Jeseníku, nabízí v zimě denní i noční lyžování na trase dvou sjezdovek, v celkové délce 1100 m, pravidelně upravováno rolbou a desítky kilometrů upravovaných běžkařských tratí. Sjezdovka je vhodná i pro začátečníky, je tedy ideální pro lyžařské kurzy i rodiny, které by chtěly naučit lyžovat nejmenší děti. Nová, prudší sjezdovka je vhodná pro pokročilejší lyžaře.

Více informací včetně cen skipasů: ZDE

Běžkování

Jesenická magistrála 10 téměř u Statku!
Výchoziště upravovaných lyžařských běžeckých tratí v lokalitě Lomnice - Nová Pláň (nástupní místo Jesenické magistrály) se nachází pouhé 3 minuty autem od statku Tylov.

Běžecké trasy v širším okolí
Více informací k bežeckým trasám je k dispozici na různých turistických serverech (odkaz na VÝLETNÍK - BĚŽECKÉ TRATĚ nebo JESENIKY.NET) a nebo také jednoduše na mapách od Seznamu (přenutých do zimní verze - odkaz na MAPY ).

Wellness

Wellness centrum Bruntál
Užijte si wellness cestou z lyžovačky na statek Tylov ve wellness centru v Bruntále a načerpejte novou energii. Více informací ZDE.

Sauny v krytém bazénu v Břidličné
Užijte si saunování cestou z lyžovačky na statek Tylov v krytém bazénu v Břidličné a načerpejte novou energii. Více informací ZDE.

Ideální místo v podhúří Jeseníků pro zimní dovolenou rodin s dětmi za velmi příznivé ceny